"Spoguļi mēdz būt greizi"

  • ĀRSTS DERMATOLOGS sniedz konsultācijas gan pieaugušajiem, gan bērniem par ādas stāvokli, ādas veidojumiem: dzimumzīmēm, audzējiem, kārpām, iesaka līdzekļus vai manipulācijas ādas problēmu risināšanai, sastāda ārstēšanas plānu ādas kopšanai un atjaunošanai, veic diagnostiku un ārstēšanu. Āda ir lielākais cilvēka orgāns, tā ir aizsargbarjera, tā uztur ķermeni vienotā veselumā, un ir arī kā iekšējais veselības spogulis.
  • Dermatologs palīdzēs gan lielam, gan mazam pacientam noteikt ādas bojājuma tipu, iespējamos cēloņus, nozīmēs atbilstošu ārstēšanos.
  • Dermatologa kompetencē ietilpst sekojošu saslimšanu ārstēšana - apsārtumu, izsitumu, zvīņu, niezes, sabiezējumu un veidojumu: dzimumzīmju, audzēju, kārpu, ādas strutainās un vīrusu radīto bojājumu slimības, neirodermatozes, ekzemās, seboreja, psoriāze, sarkanā plakanā ēde, ādas parazitārās saslimšanas, dermatīti, eritēmas, ādas, nagu un gļotādu sēnīšu bojājumi.
  • Nereti iekšķīgo orgānu saslimšanas var būt ādas problēmu cēlonis. Šī iemesla dēļ dermatologs ādas slimību ārstēšanā nereti piesaista arī citus ārstus speciālistus, piemēram, gastroenterologu (uz ādas notiekošie procesi bieži atspoguļo kuņģa-zarnu trakta darbību), endokrinologu (ādas stāvokli ietekmē iekšējās sekrēcijas dziedzeri - vairogdziedzeris, aizkuņģa dziedzeris u.c.), ginekologu, neirologu vai internistu.
  • Pacientiem, kuriem ir nosliece uz ādas saslimšanām, tās var atkal atkārtoties un progresēt. Tāpēc dermatologa uzraudzība ir ļoti būtiska, lai kontrolētu stāvokli.